© 2018 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.

NASZA SZKOŁA W SIECI

DANE SZKOŁY

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu 

87-880 Brześć Kujawski

tel/fax  (054) 252 12 25

tel. kom. +48 516 069 080

e-mail:  starybrzesc@interia.pl

NIP: 888 10 41 864

RODO

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu 

Strona główna

Patron Szkoły

O Szkole 

Galeria zdjęć

Kontakt

Odwiedziny dzieci ze Szkoły Podstawowej   w Kanibrodzie

Zwieńczeniem Tygodnia Chleba była wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie. Dzieci z młodzieżą klasy II TŻi UG piekły bułki i ciasteczka owsiane z bakaliami. Ponadto mali malusińscy widzieli starobrzeskie zwierzęta i maszyny rolnicze. Był również czas na degustacje wypieków

Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego

w Bydgoszczy

19 października 2018 roku starobrzeską szkołę odwiedzili przedstawiciele Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną uczelni. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV TR/ TMRiA

Jak smakuje prawdziwy chleb  ?

„Do kraju tego , gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba

Tęskno mi Panie”

C. K. Norwid

 

Chleb stanowi jeden z podstawowych składników codziennej diety człowieka. Odgrywa ważną rolę w wielu kulturach, jest symbolem życia, urodzaju, hojności Boga. Ziołowo - czosnkowy, codzienny, kukurydziany, chrupiący, na zakwasie, z żurawiną, czy tradycyjny chleb staropolski – takie i wiele innych rodzajów chleba można było skosztować w starobrzeskiej placówce podczas cyklicznej akcji Tygodnia Chleba. Motto przewodnie tegorocznej edycji  brzmiało następująco : Zdrowy chleb na naszym stole. Uczniowie klas o profilu gastronomicznym piekli pod opieką nauczycieli Lidii Rędzikowskiej i Anny Pińkowskiej na zajęciach praktycznych różnorodne chleby. W akcję zaangażowani zostali również rodzice uczniów, którzy wypiekali pieczywo w domu. Podsumowanie obchodów odbyło się 17 października 2018 roku na korytarzu szkolnym. Obok przepysznego chleba i bułek, społeczność szkolna degustowała przygotowane przez młodzież pasty jajeczną, twarogową i z makreli oraz tradycyjny kujawski smalec z kiszonym ogórkiem. Obchody Tygodnia Chleba w starobrzeskiej szkole odbyły się po raz dziewiąty.

Dzień Edukacji Narodowej

Jakże nie pisać wierszy

Jakże nie płonąć w podzięce

Za dar najpiękniejszy, za serce.

K. I. Gałczyński

 

11 października 2018r. na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas II TW/TR, IV TŻi UG, IV TR/TMRiA. Były piękne wiersze, piosenki, życzenia oraz słodkie upominki.

Rowerem po Europie

27 września 2018 r. uczniowie klas II technikum żywienia i usług gastronomicznych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz klas II technikum weterynarii i rolniczego uczestniczyli w spotkaniu z Kamilem Czarneckim i Filipem Piotrowskim, którzy od kilku lat zwiedzają Polskę i Europę na rowerze. Prelegenci podzielili się swoją pasją, zachęcając do nauki języków obcych, prezentując prezentację multimedialną oraz film z wyprawy do Hiszpanii. Opowiadali również o swoich doświadczeniach i niezwykłych przygodach podczas rowerowych wojaży. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się jak aktywnie spędzać czas, w jaki sposób przeżyć wspaniałą przygodę, a jednocześnie nauczyć się samodzielności. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach Światowego Dnia Turystyki.

Kuźnia młodego przedsiębiorcy

Od września 2018 do czerwca 2019 uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu uczestniczą w realizacji projektu " Kuźnia młodego przedsiębiorcy ".Celem projektu jest kreowanie postaw i zachowań przedsiębiorczych z zakresu pozyskiwania funduszy na podjęcie działalności gospodarczej oraz zarządzania przedsiębiorstwem.Szkolni liderzy projektu będą mogli dokonac autoprezentacji na spotkaniu podsumowującym realizację projektu.

IX Edycja Warsztatów Polowych           w Starym Brześciu

12 WRZEŚNIA 2018 R. NA TERENIE ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W STARYM BRZEŚCIU ODBYŁA SIĘ IX EDYCJA WARSZTATÓW POLOWYCH, POŚWIĘCONYCH UPRAWIE BURAKA CUKROWEGO. ORGANIZATORAMI PRZEDSIĘWZIĘCIA BYLI: BRZESKO-KUJAWSKI ZWIĄZEK PLANTATORÓW BURAKA CUKROWEGO ORAZ ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W STARYM BRZEŚCIU. W PIERWSZYM ETAPIE UCZESTNICY WARSZTATÓW WYSŁUCHALI PRELEKCJI POŚWIĘCONEJ OCHRONIE CHEMICZNEJ PLANTACJI PRZEMYSŁAWA GRONDKOWSKIEGO, NAWOŻENIOM BURAKA CUKROWEGO RADOSŁAWA WITCZAKA, ODMIANOM BURAKA TOLERANCYJNEJ NA NICIENIE MGR PIOTRA LEDOCHOWSKIEGO, NAWOŻENIU JESIENNEMU PROF. DR HAB.INŻ. MIROSŁAWA NOWAKOWSKIEGO, NOWYM ZAGROŻENIOM NA POLACH BURACZANYCH PROF.DR HAB. JACKA PISZCZKA, IOR ORAZ PRZEDSTAWICIELI KSC. S. A.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

 

Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Adam Mickiewicz

 

3 września 2018 roku na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 20018/2019. Zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców powitał obejmujący stanowisko nowy Dyrektor Szkoły Pan Kazimierz Rojewski. Nie zabrakło ciepłych słów, kwiatów i braw. Dyrektor Kazimierz Rojewski podziękował swoim poprzednikom za pracę na rzecz szkoły a nauczycielom, rodzicom i uczniom za zaufanie i wsparcie, którego doświadczył w ostatnim czasie. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów klas pierwszych życząc im, by czas spędzony w murach naszej szkoły pozwolił  zdobyć wiedzę i umiejętności oraz był radosnym i niezapomnianym okresem w ich życiu.  Społeczność szkolna uczciła chwilą ciszy rocznicę wybuchu II wojny światowej, a także wysłuchała listu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierowanego do młodzieży. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. W bieżącym roku szkolnym placówka kształci uczniów w następujących zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik weterynarii. Niech nowy 2018/2019 rok przyniesie młodzieży sukcesy w nauce oraz zapał w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zdolności.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się 3 września 2018 roku o godz: 9:00 na sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Informujemy, że egzaminy poprawkowe przeprowadzone będą 

28 sierpnia 2018 roku (wtorek).

język angielski – godzina 9.00

biologia – godzina 11.00

Gala laureatów i finalistów olimpiad

18 czerwca 2018 r w Toruniu odbyła się uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i turniejów. Dyplom Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i pamiątkową statuetkę za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych otrzymał Piotrek Kołtun.Wśród nauczycieli za wspieranie uzdolnień i rozwój uczniowskiej kreatywności wyróżniony został pan Andrzej Pikuła.Gratulujemy!

Święto Żuru Kujawskiego

 

Już po raz ósmy na terenie starobrzeskiej szkoły 16 czerwca 2018 roku odbyła się cykliczna impreza plenerowa – Święto Żuru Kujawskiego, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie kujawskiej tradycji, gościnności, integracja, aktywizacja mieszkańców i promocja dziedzictwa kulturowego regionu. Starobrzeska młodzież przygotowała tradycyjny żur na naturalnym zakwasie, ciasto drożdżowe z żurawiną i kruche ciasteczka. Aromat przygotowanych smakołyków roznosił się wszędzie!

VIII ŚWIĘTO ŻURU KUJAWSKIEGO

Dzień otwarty w Instytucie Ochrony Roślin

6 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III technikum rolniczego odwiedzili Terenową Stację Doświadczalną Instytutu Ochrony Roślin w Toruniu, gdzie odbyły się dni otwarte. Młodzież wysłuchała wykładu na temat integrowanej ochrony buraka cukrowego. Natomiast w trakcie warsztatów przyszli rolnicy określali zawartość mątwika burakowego w próbkach glebowych. Przeprowadzono również badanie odporności na fungicydy. Na zakończenie zaprezentowano zgromadzonym sprzęt używany w doświadczalnictwie polowym.

„Różowa wstążeczka – profilaktyka nowotworów piersi”

 29 maja i 12 czerwca 2018 r. w ramach corocznej akcji „Różowa wstążeczka – profilaktyka nowotworów piersi”i obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną p. Teresą Klóską. Uczniowie klas pierwszych poszerzyli swoją wiedzę z zakresu raka piersi. Omówione zostały również inne typy nowotworów rozwijających się zarówno u kobiet jak i mężczyzn takie jak rak płuc czy rak jelita grubego. Słuchacze zapoznali się z objawami związanymi z nowotworami, sposobami zmniejszania ryzyka zachorowania na nowotwory oraz w jaki sposób dokonywać samo kontrolnych badań.Należy jednak pamiętać, że rak wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Powiatowe Święto Sportu

6 czerwca 2018 starobrzeska szkoła wzięła udział w XX Powiatowym Święcie Sportu. Tegoroczne zmagania odbyły się w Lubrańcu. Młodzież z naszej placówki walczyła o najwyższe miejsca w trzech konkurencjach: bieg przełajowy, skok w dal i pchnięcie kulą. W końcowej klasyfikacji: Marta Gałka uzyskała I miejsce w biegu przełajowym, Paulina Słomska II miejsce w pchnięciu kulą, Wiktor Maćczak II miejsce w skoku w dal i Paweł Chmielewski I miejsce w pchnięciu kulą. Gratulujemy!

XLII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 7 – 8 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbył się finał centralny XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.Naszą szkołę w bloku mechanizacji rolnictwa reprezentował Piotr Kołtun. Pioterk znalazł się w gronie najlepszych i uzystał tytuł laureata.Gratulujemy kolejnego sukcesu.

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Dzień pamięci o zmarłych

Młodzież ZS CKR w Starym Brześciu sprawuje opiekę nad grobami byłych nauczycieli i dyrektorów naszej szkoły, którzy spoczywają na cmentarzu w Brześciu Kujawskim, jak również nad pomnikami pamięci narodowej. Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas,  gdy młodzież porządkuje i zapala symboliczny znicz.

Zobacz więcej

Otrzęsiny 2018

Wspaniała zabawa, dobre nastroje, odpowiednia muzyka – tego wszystkiego niemogło zabraknąć podczas tegorocznych otrzęsin, które odbyły się na sali gimnastycznej.24.10.2018 roku przyjęto do społeczności szkolnej uczniów klas I TW, I TŻ i UG orazTMR i A. Organizatorami uroczystości były klasy czwarte. Pierwszoklasiści zmagali sięz szeregiem konkurencji, które oceniało jury: Dyrektor Szkoły Pan Kazimierz Rojewski,ks. Krzysztof oraz reprezentanci klas IV. Wśród konkursów wyróżnić możemy:rozpoznawanie nazw przedmiotów stosownie do specjalizacji, beczka z jabłkami, labirynt,quiz wiedzy, wbijanie gwoździ, zabawa z ziemniakami i krzesłami. Ponadto młodzież klaspierwszych spożywała eliksir bogów oraz przebierała nauczycieli w stroje z zakresu danegokierunku kształcenia.Wszystkie klasy I wzorowo wypełniły powierzone im zadania i otrzymały dyplomypamiątkowe, potwierdzające udział w zmaganiach.

Zobacz więcej

Sto serc na stulecie odzyskania niepodległości

Sto serc na stulecie odzyskania niepodległości – pod takim hasłem rozpoczęto obchody w starobrzeskiej szkole. Uczniowie klas gastronomicznych już dziś pieką pyszne ciasteczka w kształcie serc, które degustować będzie społeczność szkolna podczas apelu. Młodzież włożyła tu nie tylko serce, ale zaangażowanie, zapał, kreatywność podczas malowania ciasteczek w barwach narodowych. Wszystko to ze sprawdzoną recepturą przyniosło oczekiwany efekt.

A to Polska właśnie

A to Polska właśnie- pod takim hasłem w starobrzeskiej szkole zorganizowana została wystawa uświetniająca Święto Niepodległości. Pomysłowość, oryginalność i unikatowość - tak można ocenić prace plastyczno-techniczne wykonane przez uczniów poszczególnych klas. Plakaty poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości można oglądać na korytarzu szkolnym.

Rekord dla Niepodległej 

9 listopada 2018 młodzież naszej szkoły spotkała się przed budynkiem, umieszczając na maszcie flagę państwową. Dokładnie o godzinie 11.11 na sali gimnastycznej wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej, wspólnie śpiewając hymn narodowy. Obchody uświetnił montaż słowno – muzyczny zaprezentowany przez uczniów klas II TŻ i UG,TMRiA,TR, III- IV TW. Pieśni patriotyczne oraz wspaniała dekoracja przeniosły zgromadzonych w radosny, świąteczny nastrój.

Powiatowy Konkus Poezji

16 listopada 2018 roku uczennice klasy II TŻ i UG Anna Zdzitowiecka i Karolina Strzelecka wzięły udział w XVIII edycji Powiatowego Konkursu Poezji Franciszka Becińskiego. Celem zmagań było: popularyzowanie poezji kujawskiego twórcy, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Każda z uczennic recytowała tekst F. Becińskiego oraz wybrany utwór z Antologii Niepodległości. Karolina deklamowała wiersze Ojczyzna i Moja piosnka II. Ania recytowała teksty Tu jest Polska oraz Święta miłości kochanej Ojczyzny i zajęła I miejsce w powiecie. Laureatka otrzymała nagrodę rzeczową i dyplom pamiątkowy. Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Dęby Niepodległości 

Włączając się w obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły zasadzili w piątek 16 listopada 2018 roku dziesięć „Dębów Niepodległości”. Akcja sadzenia dębów nawiązuje do spontanicznego sadzenia dębów w 1918 roku przez naszych przodków świętujących powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Uroczystość rozpoczął Dyrektor ZSCKR w Starym Brześciu, pan Kazimierz Rojewski, który podkreślił, że poprzez posadzenie drzew wyrażamy wdzięczność naszym rodakom za odzyskaną niepodległość, ale jednocześnie zobowiązujemy dzisiejsze młode pokolenie do dbania o historię i tradycję oraz dobrą przyszłość naszej Ojczyzny. W sadzeniu dębów młodzież naszej szkoły wspomagali zaproszeni goście: Tomasz Chymkowski – Burmistrz Miasta i Gminy Brześć Kujawski, ks. Ireneusz Juszczyński – proboszcz parafii w Brześciu Kujawskim, Piotr Łukaszewski – działacz podziemia antykomunistycznego, współzałożyciel radia i telewizji „Solidarność” , Roman Jarecki – absolwent naszej szkoły z 1953r, wieloletni kierownik gospodarstwa szkolnego, Mirosław Kręcicki oraz Beata Spychalska - przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły. Uczniowie z każdej z klas naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście sadząc dęby - uosobienie siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci - jako świadectwo odzyskania przez Polskę niepodległości, mogli również wpisać się w piękną, niespełna stuletnią historię naszej szkoły.

Wizyta uczniów szkół podstawowych 

Zajęcia w laboratorium weterynaryjnym, pobyt w pracowni gastronomicznej, sali obsługi konsumenta oraz oglądanie bogatego parku maszyn rolniczych – to wszystko czekało na uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu oraz ze Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie, którzy 20 listopada 2018 r. odwiedzili naszą szkołę. Poznali oni ofertę edukacyjną placówki i kierunki kształcenia. Być może w przyszłości zasilą nasze szeregi?

Próbny egzamin maturalny

W dniach 20-22 listopada 2018 roku uczniowie klas IV TW, TR/TMR oraz IV TŻiUG przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego. W poszczególnych dniach młodzież zmagała się z arkuszami egzaminacyjnymi z języka polskiego, angielskiego i matematyki. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Andrzejki w internacie

W dniu 22 listopada 2018r w internacie ZS CKR odbyło się spotkanie andrzejkowe, na którym nie mogło zabraknąć wróżb. Młodzież chętnie brała udział w topieniu wosku, układaniu własnych butów przed progiem drzwi, obieraniu skórki z jabłka, topieniu łupin orzecha włoskiego, układaniu przedmiotów pod kubeczkami, wbijaniu szpilki w serce z napisami imion chłopców i dziewcząt. Również przytoczono wykorzystanie symboliki cyfr – daty urodzenia. Każdy uczestnik mógł się zapoznać z horoskopem andrzejkowym. Na końcu zostały odczytane przysłowia andrzejkowe. Po wspólnej kolacji z Panem Dyrektorem Kazimierzem Rojewskim i wychowawcą Zbigniewem Matykiewiczem młodzież bawiła się w rytmie muzyki dyskotekowej.

Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

4 grudnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Jest to najwyższa prestiżowa nagroda promująca pracowitość, zdolności oraz ambicje młodzieży. W naszej szkole takim wyróżnieniem uhonorowana została uczennica klasy IV technikum weterynarii - Dominika Jasińska, która z Panem Dyrektorem Kazimierzem Rojewskim wzięła udział w uroczystości. Nagroda jest dla Dominiki nobilitacją i motywacją do dalszej pracy. Gratulujemy!

Ogólnopolski Indeks dla Rolnika

6 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół im. J. Dziubińskiej w Starym Brześciu odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Indeks dla Rolnika. Celem zmagań obok upowszechniania, wzbogacania wiedzy w rolnictwie, rozwijania zainteresowań rolniczych jest wstęp na uczelnię wyższą. Organizatorami przedsięwzięcia byli Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.i J. Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół im. J. Dziubińskiej w Starym Brześciu. Do zmagań przystąpiło 54.uczniów z całej Polski. Najlepsi zmierzą się w finale, który zostanie przeprowadzony w Bydgoszczy.

XX Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych

Wspaniała dekoracja, świąteczna atmosfera i piękny wystrój towarzyszył zgromadzonym podczas XX Powiatowej Wystawy Stołów Wigilijnych na Kujawach, która odbyła się 16 grudnia 2018 roku w Kruszynie. Celem przedsięwzięcia była promocja produktów regionalnych i kultywowanie świątecznych zwyczajów. Na wystawie zgromadzeni podziwiali wyroby rękodzieła artystycznego twórców ludowych regionu włocławskiego. ZS CKR im. J. Dziubińskiej w Starym Brześciu obok Pana Dyrektora Kazimierza Rojewskiego reprezentowali uczniowie klas I TŻ i UG z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych. Niedzielna uroczystość była okazją do miłego spędzenia wolnego czasu w świątecznej atmosferze, jak również ucztą kulinarną, bowiem na zakończenie odbyła się degustacja smakołyków.

Otwórzmy serca dla potrzebujących

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu podejmuje wiele działań charytatywnych. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym nasza szkoła zainicjowała i zorganizowała pomoc dla osób z najbliższego otoczenia. Społeczność szkolna włączyła się w szlachetną akcję Otwórzmy serca dla potrzebujących. Poszczególne klasy z wychowawcami odwiedzały instytucje lub osoby indywidualne z naszej „małej ojczyzny”, by obok upominków przekazać życzliwe słowo, czy pomóc w świątecznych porządkach, gdyż jak mawiała Matka Teresa z Kalkuty „...zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”. Były to piękne, niekiedy bardzo wzruszające spotkania, które na długo pozostaną w pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w szkolną akcję za zapał, zainteresowanie i otwarte serca!

Jasełka w naszej szkole

21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się jasełka wprowadzające w świąteczny czas Narodzenia Pańskiego. Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali swoje zdolności muzyczne i recytatorskie. Nad całością pieczę sprawował katecheta - ks. Krzysztof Włodarczyk. Na zakończenie życzenia świąteczne złożył pan Dyrektor Kazimierz Rojewski, a przedstawiciel Rady Rodziców podsumował konkurs na najpiękniejszą salę lekcyjną. Następnie młodzież rozeszła się do swoich klasowych wspólnot, aby w swojej "małej rodzinie" podzielić się słowami serdeczności, przełamać opłatkiem oraz wspólnie rozpocząć świętowanie.

Wigilie klasowe

Wigilie klasowe są czasem szczególnym – chwilą refleksji, wspólnej rozmowy, śpiewania kolęd, czy przełamania opłatkiem. Starobrzeska społeczność również aktywnie włączyła się w przygotowania uroczystości klasowych. Obok wspaniałych dekoracji, były pyszne smakołyki na stołach, drobne upominki i wspólne kolędowanie. Niech świąteczny czas przyniesie radość, zadowolenie oraz pomyślność!

Święto Trzech Króli

Święto Objawienia Pańskiego obchodzone jest na pamiątkę Trzech Mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi Chrystusowi. W uroczystym orszaku Trzech Króli udział wzięli Pan Dyrektor Kazimierz Rojewski oraz młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

27 Finał WOŚP

W dniach 7-9 stycznia 2019 roku w starobrzeskiej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To juz kolejny raz, gdy nasza szkoła wspiera szczytną akcję, jaką jest zbiórka funduszy. Mamy nadzieję, że ciasta przygotowane przez klasy gastronomiczne wszystkim smakowały. Z przyjemnością informujemy także, że konie czekają z niecierpliwością na zwycięzców licytacji voucherów. Jesteśmy pewni, że konna przejażdżka, w terminie do uzgodnienia, przyniesie wiele radości, satysfakcji i niezapomnianych wrażeń.

Studniówka

Odświętne stroje, przepiękne makijaże, wspaniała dekoracja, dostojny taniec jakim jest polonez towarzyszyły wszystkim, którzy 12.stycznia 2019 gościli na studniówce w brzeskiej Tawernie. Tego dnia nie mogło zabraknąć przemówień, podziękowań dla Pana Dyrektora Kazimierza Rojewskiego, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Wspaniała zabawa i doskonałe humory nie opuszczały nikogo.

Goście z Hiszpanii

W dniach 4-22.02.2019 r. po raz kolejny gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Hiszpanii. Młodzież z Andaluzji przybyła do Polski w ramach programu Erasmus Plus, który jest doskonałym sposobem na podniesienie jakości i atrakcyjności szkolenia zwłaszcza praktycznego. Wyjazdy zagraniczne stwarzają sposobność do zapoznania z krajem, poznawaniem ciekawych miejsc i lokalnych tradycji oraz wymiany doświadczeń między szkołami.

Walentynki

14 lutego walentynkowy klimat panował także w naszej szkole. Serduszkowa foto-ramka uwieczniła zakochanych i zaprzyjaźnionych, muzyczne dedykacje wywołały radość, a kartki walentynki trafiły do adresatów. Amorki w tym roku spisały się na medal.

Dobrze zaPROJEKTowana szkoła

Miło nam poinformować, iż zostaliśmy uhonorowani tytułem Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły. Po raz kolejny doceniono kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie uczniów. Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu Projekt z klasą, organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Celem działań było stworzenie unikatowego pomysłu, opartego na spotkaniach z ciekawymi osobami, wyjazdach do różnorodnych instytucji, rozwoju osobowości uczniów. W tegorocznej edycji stworzono projekt "Zwiedzam i poznaję… oraz czytam w podróży".

Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

Piotr Wojasiński z klasy III TR znalazł się wśród dziesięciu najlepszych laureatów XXXVII Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, uzyskując szóste miejsce w Polsce. Zmagania przebiegały w trzech etapach – szkolnym, wojewódzkim i krajowym. Finał ogólnopolski odbył się w dniach 14-15 marca podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolnej „Agrotech” w Kielcach. Organizatorem zmagań był Związek Młodzieży Wiejskiej. Piotr wykazał się szeroką wiedzą z zakresu rolniczego, zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym. Gratulujemy sukcesu!

Wizyta dzieci z Prywatnego Przedszkola Tęczowy Zakątek w Fabiankach

Wesoło, radośnie i kolorowo – tak było 22.10.2018 roku  w pracowni żywienia.  Tym razem starobrzeską szkołę odwiedziły dzieci z Prywatnego Przedszkola Tęczowy Zakątek w Fabiankach. Mali goście wraz uczniami klasy III TŻiUG piekli bułeczki oraz ciasteczka owsiane, które potem degustowały.

Zobacz więcej

Dzień Papieski

22 października 2018 r. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w starobrzeskiej szkole oddaliśmy cześć Świętemu Papieżowi-Polakowi. Uroczystość odbyła się w ramach obchodu kolejnego, bo już XVIII Dnia Papieskiego w naszej Ojczyźnie. Wzięli w niej udział uczniowie poszczególnych klas, dla których naprawdę omawiana postać naszego Rodaka jest autorytetem. Akademię koordynował ks. Krzysztof, który wraz z uczennicą klasy II TŻiUG zapewnił oprawę muzyczną. Scenariusz i troskę o dekorację sprawowała Ewelina Kowalska, natomiast całość podsumował pan Dyrektor.

Zobacz więcej

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet naszym wspaniałym Paniom i Koleżankom życzyliśmy promiennych uśmiechów na twarzy, radości w sercu , zdrowia i przystojnych mężczyzn z poczuciem humoru.

Z wizytą w telewizji 

5 marca 2019 roku nasza młodzież wzięła udział w nagraniu programu telewizyjnego All Together Now - Śpiewajmy razem. Uczniowie spotkali wielu celebrytów między innymi: Beatę Kozidrak, Dariusza Kordka, Aleksandrę Gintrowską, „Julę” oraz prowadzącego Mariusza Kałamagę. Wyjazd do stolicy był niezapomnianą przygodą i ciekawym doświadczeniem.

Dzika matematyka 

Z okazji Dnia Matematyki  na stołówce szkolnej spotkali się miłośnicy zagadek matematycznych. Humor, dobra zabawa i logiczne myślenie towarzyszyła wszystkim. Nie zabrakło również dyplomów, pochwał i słodyczy.

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych  

Piotr Wojasiński z klasy III TR znalazł się wśród dziesięciu najlepszych laureatów XXXVII Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, uzyskując szóste miejsce w Polsce. Zmagania przebiegały w trzech etapach – szkolnym, wojewódzkim i krajowym. Finał ogólnopolski odbył się w dniach 14-15 marca podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolnej „Agrotech” w Kielcach. Organizatorem zmagań był Związek Młodzieży Wiejskiej. Piotr wykazał się szeroką wiedzą z zakresu rolniczego, zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym. Gratulujemy sukcesu!

Promocja szkoły 

23 marca 2019 roku grupa uczniów z klas II TMRiA, II TR, II TW oraz III i IV TŻiUG uczestniczyła w targach edukacyjnych szkół zorganizowanych w Lubieniu Kujawskim. Młodzież prezentowała ofertę edukacyjną placówki i zapraszała na drzwi otwarte zaplanowane na 26 marca 2019r.

Drzwi otwarte w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim 

W jaki sposób przebiega edukacja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie? Jakie kierunki kształcenia oferuje uczelnia? Dlaczego warto zostać inżynierem ? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieć mogła młodzież z klas II- IV TŻiUG, III- IV TW, IV TR, która 27 marca 2019 wyjechała do Olsztyna. Uczniowie uczestniczyli w dniach otwartych drzwi zorganizowanych na uniwersytecie. Odwiedzili między innymi: Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Wydział Biologii i Biotechnologii, Wydział Bioinżynierii Zwierząt oraz Wydział Nauki o Żywności. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali Laboratorium Katedry Pszczelnictwa, jeździli tramwajem konnym, wzięli udział w pokazie umiejętności psa. Ponadto obserwowali m.in. proces destylacji, wieżę gęstości oraz jak zrobić chrupki. Przybyli na drzwi otwarte dowiedzieli się również w jaki sposób zdać egzaminy maturalne z języka polskiego, angielskiego i matematyki, biorąc udział w spotkaniach z ekspertami OKE w Łomży.

Wizyta w Centrum Szkoleniowym Claas Polska

W dniach 27-29 marca 2019 roku uczniowie klasy II technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Centrum Szkoleniowego CLAAS Polska w Niepruszewie. Uczniowie poznali nowości techniczne w budowie maszyn rolniczych, kombajnów i ciągników oraz rozwiązania rolnictwa precyzyjnego CLAAS. Zdobytą wiedzę przetestowali wykonując obsługę oraz jazdy testowe przy użyciu ciągnika AXION 870 i kombajnu LEXION 750. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie obory, w której zastosowano najnowsze technologie w hodowli bydła mlecznego. W oborze pracują trzy roboty udojowe, robot podgarniający pasze, robot do czyszczenia rusztów oraz dwie stacje paszowe.
Sponsorem wycieczki była Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.

Rekolekcje 

W dniach 1-2 kwietnia 2019 r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach. Uczniowie uświetnili nabożeństwo grą i śpiewem, wzięli udział w procesji z darami, Drodze Krzyżowej oraz liturgii słowa.

Pielgrzymka do Częstochowy 

3 kwietnia 2019 uczniowie klas IV TW, TR/ TMR oraz TŻiUG wyjechali na pielgrzymkę do Częstochowy. Młodzież wzięła udział w Mszy Świętej, Drodze Krzyżowej oraz ewangelizacji. Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali różańce, zaś reprezentanci szkoły udzielali wywiadu do Radia Jasna Góra.

Praktyki zawodowe w Hiszpanii

Kolejna grupa uczniów rozpoczęła praktyki zawodowe Hiszpanii. Jest to ostatnia wyprawa zagraniczna w tym roku szkolnym.

Indeks dla Rolnika

Trzy indeksy trafiły do Starego Brześcia!!!
Ostatni etap konkursu Indeks dla Rolnika odbył się w Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy. Komisje, w skład których wchodzili wykładowcy uczelni, oceniali prezentacje przygotowane przez finalistów II etapu konkursu, którymi byli uczniowie szkół rolniczych z całej Polski.
Laureatami tego etapu zostali: Piotr Wojasiński, Grzegorz Kręcicki oraz Jakub Pawlak.
Indeksy, które otrzymali, uprawniają ich do podjęcia dalszej nauki na wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt lub Rolnictwa i Biotechnologii.
Serdecznie gratulujemy!!

Zebranie Rady Pedagogicznej

 

Dyrektor ZSCKR w Starym Brześciu

informuje, że zebranie Rady Pedagogicznej

odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2019 roku o godz. 11.00 .

 

Serdecznie zapraszamy

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

 

Dyrektor ZSCKR w Starym Brześciu

informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

odbędzie się w dniu 2 września 2019 roku o godz. 9.00 .

 

Serdecznie zapraszamy