Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu 

Galeria zdjęć

Strona główna

Patron Szkoły

Aktualności

O Szkole 

Kontakt

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Adam Mickiewicz

3 września 2018 roku na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 20018/2019. Zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców powitał obejmujący stanowisko nowy Dyrektor Szkoły Pan Kazimierz Rojewski. Nie zabrakło ciepłych słów, kwiatów i braw. Dyrektor Kazimierz Rojewski podziękował swoim poprzednikom za pracę na rzecz szkoły a nauczycielom, rodzicom i uczniom za zaufanie i wsparcie, którego doświadczył w ostatnim czasie. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów klas pierwszych życząc im, by czas spędzony w murach naszej szkoły pozwolił  zdobyć wiedzę i umiejętności oraz był radosnym i niezapomnianym okresem w ich życiu.  Społeczność szkolna uczciła chwilą ciszy rocznicę wybuchu II wojny światowej, a także wysłuchała listu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierowanego do młodzieży. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się 3 września 2018 roku o godz: 9:00 na sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Informujemy, że egzaminy poprawkowe przeprowadzone będą 

28 sierpnia 2018 roku (wtorek).

język angielski – godzina 9.00

biologia – godzina 11.00

Gala laureatów i finalistów olimpiad

18 czerwca 2018 r w Toruniu odbyła się uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i turniejów. Dyplom Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i pamiątkową statuetkę za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych otrzymał Piotrek Kołtun.Wśród nauczycieli za wspieranie uzdolnień i rozwój uczniowskiej kreatywności wyróżniony został pan Andrzej Pikuła.Gratulujemy!

Święto Żuru Kujawskiego

Już po raz ósmy na terenie starobrzeskiej szkoły 16 czerwca 2018 roku odbyła się cykliczna impreza plenerowa – Święto Żuru Kujawskiego, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie kujawskiej tradycji, gościnności, integracja, aktywizacja mieszkańców i promocja dziedzictwa kulturowego regionu. Starobrzeska młodzież przygotowała tradycyjny żur na naturalnym zakwasie, ciasto drożdżowe z żurawiną i kruche ciasteczka. Aromat przygotowanych smakołyków roznosił się wszędzie!

VIII ŚWIĘTO ŻURU KUJAWSKIEGO

6 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III technikum rolniczego odwiedzili Terenową Stację Doświadczalną Instytutu Ochrony Roślin w Toruniu, gdzie odbyły się dni otwarte. Młodzież wysłuchała wykładu na temat integrowanej ochrony buraka cukrowego. Natomiast w trakcie warsztatów przyszli rolnicy określali zawartość mątwika burakowego w próbkach glebowych. Przeprowadzono również badanie odporności na fungicydy. Na zakończenie zaprezentowano zgromadzonym sprzęt używany w doświadczalnictwie polowym.

Dzień otwarty w Instytucie Ochrony Roślin

„Różowa wstążeczka – profilaktyka nowotworów piersi”

 29 maja i 12 czerwca 2018 r. w ramach corocznej akcji „Różowa wstążeczka – profilaktyka nowotworów piersi”i obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną p. Teresą Klóską. Uczniowie klas pierwszych poszerzyli swoją wiedzę z zakresu raka piersi. Omówione zostały również inne typy nowotworów rozwijających się zarówno u kobiet jak i mężczyzn takie jak rak płuc czy rak jelita grubego. Słuchacze zapoznali się z objawami związanymi z nowotworami, sposobami zmniejszania ryzyka zachorowania na nowotwory oraz w jaki sposób dokonywać samo kontrolnych badań.Należy jednak pamiętać, że rak wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Powiatowe Święto Sportu

6 czerwca 2018 starobrzeska szkoła wzięła udział w XX Powiatowym Święcie Sportu. Tegoroczne zmagania odbyły się w Lubrańcu. Młodzież z naszej placówki walczyła o najwyższe miejsca w trzech konkurencjach: bieg przełajowy, skok w dal i pchnięcie kulą. W końcowej klasyfikacji: Marta Gałka uzyskała I miejsce w biegu przełajowym, Paulina Słomska II miejsce w pchnięciu kulą, Wiktor Maćczak II miejsce w skoku w dal i Paweł Chmielewski I miejsce w pchnięciu kulą. Gratulujemy!

XLII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 7 – 8 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbył się finał centralny XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.Naszą szkołę w bloku mechanizacji rolnictwa reprezentował Piotr Kołtun. Pioterk znalazł się w gronie najlepszych i uzystał tytuł laureata.Gratulujemy kolejnego sukcesu.

W bieżącym roku szkolnym placówka kształci uczniów w następujących zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik weterynarii. Niech nowy 2018/2019 rok przyniesie młodzieży sukcesy w nauce oraz zapał w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zdolności.

IX Edycja Warsztatów Polowych w Starym Brześciu

 12 września 2018 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu odbyła się IX edycja warsztatów polowych, poświęconych uprawie buraka cukrowego. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Brzesko-Kujawski Związek Plantatorów Buraka Cukrowego oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. W pierwszym etapie uczestnicy warsztatów wysłuchali prelekcji poświęconej ochronie chemicznej plantacji Przemysława Grondkowskiego, nawożeniom buraka cukrowego Radosława Witczaka, odmianom buraka tolerancyjnej na nicienie mgr Piotra Ledochowskiego, nawożeniu jesiennemu prof. dr hab.inż. Mirosława Nowakowskiego, nowym zagrożeniom na polach buraczanych prof.dr hab. Jacka Piszczka, IOR oraz przedstawicieli KSC. S. A.

          Po części seminaryjnej rolnicy i uczniowie poszli na poletka doświadczalne. Tam zapoznali się z najnowszymi ofertami firm nasiennych oraz obejrzeli wystawę i pokazy pracy maszyn, ciągników rolniczych. Na zakończenie zaproszono zgromadzonych na wspólny posiłek i wysłuchanie występu artystycznego w wykonaniu starobrzeskiej młodzieży.

Kuźnia młodego przedsiębiorcy

Od września 2018 do czerwca 2019 uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu uczestniczą w realizacji projektu " Kuźnia młodego przedsiębiorcy ".Celem projektu jest kreowanie postaw i zachowań przedsiębiorczych z zakresu pozyskiwania funduszy na podjęcie działalności gospodarczej oraz zarządzania przedsiębiorstwem.Szkolni liderzy projektu będą mogli dokonac autoprezentacji na spotkaniu podsumowującym realizację projektu.

Rowerem po Europie

Rowerem po Europie

Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę

I nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety

W rzeczywistości zaczyna się dużo prędzej i nigdy się nie kończy(…)

Ryszard Kapuściński

27 września 2018 r. uczniowie klas II technikum żywienia i usług gastronomicznych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz klas II technikum weterynarii i rolniczego uczestniczyli w spotkaniu z Kamilem Czarneckim i Filipem Piotrowskim, którzy od kilku lat zwiedzają Polskę i Europę na rowerze. Prelegenci podzielili się swoją pasją, zachęcając do nauki języków obcych, prezentując prezentację multimedialną oraz film z wyprawy do Hiszpanii. Opowiadali również o swoich doświadczeniach i niezwykłych przygodach podczas rowerowych wojaży. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się jak aktywnie spędzać czas, w jaki sposób przeżyć wspaniałą przygodę, a jednocześnie nauczyć się samodzielności. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach Światowego Dnia Turystyki.

NASZA SZKOŁA W SIECI

© 2018 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej. Wszystkie prawa zastrzeżona.

DANE SZKOŁY

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu 

87-880 Brześć Kujawski

tel/fax  (054) 252 12 25

e-mail:  starybrzesc@interia.pl

NIP: 888 10 41 864

RODO

Polityka prywatności