19 marca 2021
Tak, mogą śmiało odpowiedzieć uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu, którzy brali udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekę im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy w związku z obchodami Roku Stanisława Lema ustanowionego przez Sejm RP. Jedna z uczennic Natalia Stawicka z klasy II TW/TŻ i UG otrzymała w tymże konkursie wyróżnienie. Gratulujemy!
Cieszymy się ,że udało się w ten sposób włączyć w wydarzenie o wymiarze nie tylko polskim i europejskim, ale i światowym. Rok 2021– to święto technologii, literatury i nauki. Będzie obchodzone szczególnie we wrześniu w Krakowie. Tam ma powstać Centrum Literatury Planeta Lem. Twórczość Stanisława Lema porusza tematy, takie jak: rozwój nauki i techniki, natura ludzka, możliwość porozumienia się istot inteligentnych czy miejsce człowieka we Wszechświecie. Dzieła Lema zawierają odniesienia do stanu współczesnego społeczeństwa i refleksje naukowo- filozoficzne na jego temat. Kto z nas nie czytał Bajek robotów i Solaris? Problemy, które poruszał pisarz wpisują się w naszą rzeczywistość. Chociaż Lem żył w latach 1921- 2006, to już wtedy pytał, dokąd zmierza świat, jakie są granice ludzkiego poznania, w jaki sposób możemy używać i nadużywać naszej planety. Śmiało można powiedzieć, że Lem był technologicznym prorokiem.
 
Zachęcamy do odświeżenia wiedzy o Lemie, tym bardziej ,że wydawnictwa zapowiadają nowe wydania jego książek. To rarytas dla miłośników Lema, a może i ktoś z Was zainteresuje się i sięgnie po grę komputerową, która powstaje w oparciu o utwór Lema Niezwyciężony? Zapraszamy do „tańca z Lemem, bo tańczyć będzie cała Polska”.

 

 

 

 

Czy Lem widział przyszłość?

Rekrutacja

Dyrekcja 

Strona główna

Kontakt

O Szkole 

Patron Szkoły

Strona główna

Deklaracja dostępności

Polityka prywatności

RODO

DANE SZKOŁY:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu 

87-880 Brześć Kujawski

tel/fax  (054) 252 12 25, tel. kom. +48 516 069 080

e-mail:  starybrzesc@interia.pl, kontakt@starybrzesc.pl

NIP: 888 10 41 864

NASZA SZKOŁA W SIECI:

© 2018-2024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.