Nauka w nowej szkole, niekoniecznie w ławce.

 

Kiedy myślimy o nauczaniu w tradycyjnym tego słowa ujęciu, widzimy budynek szkoły, sale lekcyjne, mniej lub bardziej wyposażone w zdobycze techniki, uczniów w ławkach i nauczyciela przy tablicy (coraz częściej interaktywnej). Ale jest szkoła, która zapewnia swoim uczniom cały szereg doznań poza ławkowych.
 
Szkoła współpracująca z wieloma instytucjami, uczelniami wyższymi, pracodawcami, szkoła posiadająca bogate zaplecze dydaktyczne, oferująca darmowe podręczniki dla klas pierwszych, realizująca szereg projektów Erasmus+, kupująca swoim uczniom bilet na samolot i dająca możliwość poznawania świata.
 
Edukacja w tej szkole otwiera przed młodzieżą szansę na połączenie teorii z praktyką, na czerpanie wiedzy nie tylko z książek, bo przecież w nich nie ma wszystkiego, a oprócz tego treści mało pociągające młodego człowieka.
 
To wszystko dzieje się w Zespole Szkół położonym zaledwie 9 km od Włocławka. Od kilku lat można powiedzieć, że nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o tej szkole, choćby za sprawą słynnego spotu reklamowego z główną bohaterką – kozą w kinie, który przekonywał gimnazjalistów, że technikum nie koza – nie gryzie. No właśnie. Sprawdźmy prawdziwość tego hasła reklamowego.
 
ZSCKR w Starym Brześciu to prawie 100 letnia szkoła, ale jak widać dogania rzeczywistość. Świetnie wyposażone multimedialnie sale przedmiotowe, najwyższej klasy park maszynowy, nowoczesne pracownie nauki zawodu, własne gospodarstwo rolne, zwierzęta w zagrodzie, możliwość nauki jazdy konnej, zagraniczne praktyki, współpraca z Hiszpanią, Włochami, Słowacją, Rumunią, Portugalią – to prawdziwe okno na świat dla naszej młodzieży, nie liczącej czasu, nie mierzącej poświęcenia, oddanej pracy, przyjaznej młodzieży, kreatywnej i skutecznej w realizacji swoich zadań.
 
Technikum nie koza – nie gryzie. Jak widać kształci na wysokim poziomie i z rozmachem. Kto nie wierzy, może sam sprawdzić 25 kwietnia podczas Drzwi Otwartych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobyciem zawodu: technika weterynarii, technika żywienia i usług gastronomicznych, technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technika rolnika oraz mechanika-operatora pojazdów i maszyn rolniczych, a także kucharza.

Rekrutacja

Dyrekcja 

Strona główna

Kontakt

O Szkole 

Patron Szkoły

Strona główna

Deklaracja dostępności

Polityka prywatności

RODO

DANE SZKOŁY:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu 

87-880 Brześć Kujawski

tel/fax  (054) 252 12 25, tel. kom. +48 516 069 080

e-mail:  starybrzesc@interia.pl, kontakt@starybrzesc.pl

NIP: 888 10 41 864

NASZA SZKOŁA W SIECI:

© 2018-2024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.