22 maja 2024

Ogród roślin zielarskich

A co u naszych Rolników? Ciekawostka.
Przyjęli na siebie poważne zadanie - założenie i prowadzenie ogródka roślin zielarskich. Działanie to realizowane jest we współpracy z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Plewiskach k. Poznania. Pierwsze prace uczniowie kl. I Technikum Rolniczego wykonywali wczesną wiosną, obecnie cieszą się wyglądem roślin z siewu - lnu zwyczajnego i nagietka lekarskiego. Na pozostałych poletkach pod " okiem" nauczyciela produkcji roślinnej i pracowników instytutu posadzono 12 gatunków roślin takich jak: mięta pieprzowa, lawenda wąskolistna, majeranek ogrodowy, rumianek pospolity (dwie odmiany), cząber ogrodowy, szałwia pospolita, jeżówka pospolita, tymianek właściwy, melisa lekarska, bazylia pospolita, papryka roczna. Sadzonki tych roślin wyhodowano w Plewiskach.
Świadomość opieki i troski o prawidłowy przebieg wzrostu i rozwoju roślin pozwoli na kształtowanie w młodzieży właściwych postaw. Niewątpliwie, najważniejszym pozostaje cel edukacyjny - wyróżnianie gatunków, agrotechnika i przeznaczenia roślin.
Liczymy na pomyślny przebieg realizacji doświadczenia, zwłaszcza, że zioła chcą w praktyce zastosować uczniowie klas gastronomicznych.

Rekrutacja

Dyrekcja 

Strona główna

Kontakt

O Szkole 

Patron Szkoły

Strona główna

Deklaracja dostępności

Polityka prywatności

RODO

DANE SZKOŁY:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu 

87-880 Brześć Kujawski

tel/fax  (054) 252 12 25, tel. kom. +48 516 069 080

e-mail:  starybrzesc@interia.pl, kontakt@starybrzesc.pl

NIP: 888 10 41 864

NASZA SZKOŁA W SIECI:

© 2018-2024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.