12 czerwca 2024
Kształcenie zawodowe w naszej szkole realizowane jest w trakcie zajęć praktycznych w pracowniach szkolnych oraz w formie praktyk zawodowych, które organizowane są dla naszych uczniów we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej montowali instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła z firmą Prowat sp. z o.o. z Włocławka oraz z firmą Gawron Energie z Lubrańca. Technicy hodowli koni pielęgnowali konie i przygotowywali infrastrukturę ośrodka do regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody w Gospodarstwie
11 czerwca 2024
W starobrzeskiej szkole obok wiedzy teoretycznej uczniowie zdobywają cenne doświadczenia, także podczas wyjazdów edukacyjnych do określonych instytucji. 4 czerwca 2024 młodzież z klasy II LT wyjechała do Zakładu Doświadczalnego Oceny Odmian Głębokie oraz OHZ w Chodeczku. Celem wycieczki było promowanie dobrej praktyki oraz innowacyjnych rozwiązań stosowanych w produkcji i wykorzystaniu krajowych źródeł białka roślinnego na cele paszowe- zgodnie z zasadami PROW 2014-2022. Zobaczcie zdjęcia!
11 czerwca 2024
W dniu 6 czerwca uczniowie z klasy 2 CTR odbyli szkolenie pod okiem Pana Jakuba Słomczewskiego z obsługi urządzeń hydraulicznych. Dziękujemy za przekazana wiedzę.
28 maja 2024
Budowanie relacji między pokoleniami, zachowując przy tym dziedzictwo, kulturę- takie przesłanie towarzyszyło spotkaniu w dniu 27.05.2024 r. z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy, Kościoła Parafialnego, Zespołu Kujawioki od Dobrego oraz społeczności uczniowskiej ZS CKR ze Starego Brześcia. Muzyka, śpiew, rozmowy związane z kujawskimi zwyczajami okazały się kolejny raz doskonałym elementem łączącym pokolenia. Warto pielęgnować tradycje, ale również spędzać czas, rozwijać pasje, nawiązywać kontakty. Dziękujemy za gościnę w Bronisławiu, pyszne, domowe wypieki. Do następnego spotkania!
26 maja 2024
26 maja 2024 roku przedstawiciele starobrzeskiej szkoły wzięli udział w Pikniku Poznaj Dobrą Żywność, który odbył się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Uczniowie zostali zakwalifikowani do występu, wśród licznych zgłoszeń szkół ministerialnych. W ten sposób mieli możliwość prezentowania zdolności artystycznych nie tylko w zasięgu lokalnym, ale ogólnopolskim. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Kazimierzowi Rojewskiemu za możliwość wyjazdu i promowanie młodych talentów, opiekunom oraz uczniom za zaangażowanie.
25 maja 2024
25 maja 2024 roku starobrzeska młodzież z opiekunami reprezentowała szkołę na targach w Zarzeczewie. Uczniowie przedstawiali ofertę edukacyjną i poszczególne kierunki kształcenia w technikum oraz szkole branżowej. Na przybyłych czekały pyszne słodkości. Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za zaangażowanie.
24 maja 2024
=Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Reprezentanci starobrzeskiej szkoły wzięli udział w X Memoriale Czesława Wasielewskiego, który odbył się 25 maja 2024 roku. Uczniowie odnieśli sukces i znaleźli się na podium. I miejsce w Mistrzostwach Brześcia Kujawskiego ( dystans na 10 000 metrów) zajął Pan Leszek Lewandowski – nauczyciel wychowania fizycznego, II miejsce w Mistrzostwach Lubrańca uzyskał Maciej Lewandowski oraz Dominik Gąsiorowski ( 10 000m , klasyfikacja wiekowa16-19). Drugie miejsce otrzymała również Magdalena
22 maja 2024
A co u naszych Rolników? Ciekawostka. Przyjęli na siebie poważne zadanie - założenie i prowadzenie ogródka roślin zielarskich. Działanie to realizowane jest we współpracy z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Plewiskach k. Poznania. Pierwsze prace uczniowie kl. I Technikum Rolniczego wykonywali wczesną wiosną, obecnie cieszą się wyglądem roślin z siewu - lnu zwyczajnego i nagietka lekarskiego. Na pozostałych poletkach pod " okiem" nauczyciela produkcji roślinnej i pracowników instytutu posadzono 12 gatunków roślin takich
10 maja 2024
10 maja 2024 reprezentanci ZS CKR w Starym Brześciu odwiedzili Szkołę Podstawową im. T. Jędryczki w Ostrowitem, gdzie występem artystycznym uświetnili obchody 23 -lecia placówki. Była to sposobność integracji uczniów i zacieśnienia relacji między placówkami. Przedstawiciele starobrzeskiej młodzieży zwiedzali zamek w Golubiu - Dobrzyniu. Ponadto odwiedzili Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych Retro -Traktor w Golubiu - Dobrzyniu, oglądając wystawę samochodów, ciągników i aut rolniczych. Nie da się ukryć, że podróże kształcą, rozwijają oraz
07 maja 2024
Zakończyliśmy międzyklasowy turniej piłki siatkowej! W rywalizacji brały udział prawie wszystkie oddziały, a po zaciętej walce do finału dotarły klasy II BT oraz IV FTL. I miejsce i tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny 2023/2024 otrzymała klasa II BT. Zwycięstwo wywalczyła drużyna w składzie: Przemysław Sobieraj, Kacper Bącela, Maciej Wachowski, Filip Ziętara, Alex Markiewicz, Piotr Brzóska. II miejsce uzyskała klasa IV FTL, zaś III miejsce - V FTL. GRATULUJEMY!!!

Patron Szkoły